Psychohygiena v našem podání

OLYMPUS DIGITAL CAMERAStále větší nároky na naši psychiku! Rychlost dnešní doby po nás vyžaduje náročná, složitá a vyčerpávající řešení osobních i profesních situací. Výsledkem je často stres a s ním spojené fyzické i psychické problémy.

Jak se stresu bránit a jak se s ním vyrovnat za pomoci nové a zábavné metody – práce s typologickou maskou, Vám ukážeme na našem kurzu.

Jakou roli hrají typologické/koučovací masky, které v našem kurzu využíváme?
Už jste slyšeli, že život je jedno velké divadlo a my jsem jen jeho herci, vžíváme se do rolí a procházíme dveřmi? Uvědomění si způsobu, kterým myslíte, umocňujeme praktickým a unikátním zážitkem, který vám zprostředkujeme pomocí našich typologických masek. Pod maskou jednoduše dosáhnete pocitu polarity osobnosti a snáze pochopíte rozdíly v myšlení různých osobností.
Díky uvědomění formou vašeho vlastního prožitku získáte cenné informace o opačných pólech své osobnosti, či osobnosti druhých.
Změna, která se u Vás pod maskou bude odehrávat, je zaměřená na kvalitní a efektivní změnu „já“. Není čeho se bát. Změna vašeho „já“ bude pouze dočasná (na zkoušku) a navíc celá proběhne pod dohledem zkušeného lektora.
Maska vám odkryje buď vaše pravé „já“ (například odhalením toho, co není pravé já), anebo vám prostě dá příležitost vyjádřit to, co vašim skutečným já není. Což vám dá svobodu ve vyjádření svých opravdových emocí. To si v běžném civilním životě nemůžete dovolit, proto je práce s maskou z pohledu psychohygieny skvělý prostředek k vyčištění mysli od negativních vlivů našeho stylu života. Navíc si ve spojení s osobnostní typologii uvědomíte, v jakých situacích se cítíte dobře, a co vám dobíjí energii.

Jak kurz probíhá?
Kurz Psychohygiena a masky je postaven na aktivitách, při kterých si získané znalosti ihned ověříte, uvědomíte a prohloubíte v praktické modelové situaci. Teoretické kapitoly jsou pojaty odlehčenou, zábavnou a lehce pochopitelnou formou. Klademe důraz na podněcování diskuze účastníků s odborným vedením lektora.
Velká část kurzu je také věnována tréninku s typologickou maskou, kde si formou her a témat, které si sami určíte dle individuálních potřeb každého účastníka, prožijete vámi určenou situaci. Trénink s maskou stavíme tedy na skutečném prožitku, který jde ještě více do hloubky, než praktické cvičení. Jde tedy o skutečný prožitek situace s použitím získaných znalostí z oblasti analytické psychologie, konkrétně osobnostní typologie.

Obsah
1. Úvod do problematiky psychohygieny – stresory, projevy stresu, strategie zvládání stresu
2. Psychohygiena a význam rozvoje sebepoznání pro udržování psychohygieny
3. Psychohygiena a psychologické potřeby, signály nadměrně psychické zátěže
4. Techniky psychohygieny – asertivní komunikace, timemanagement, oblasti změny, supervize, focusing
5. Typologické masky a jejich využití v rámci psychohygieny
6. Nácvik vybraných technik za pomoci typologických masek
7. Závěr kurzu

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>