Co lze vyčíst z lidské tváře?

1-7668977To jak vypadáme je důsledkem naší duševní aktivity a toho, jak jednáme. Většina z nás ale neví, kolik se toho dá vyčíst z tváře partnera, kolegy nebo naší vlastní tváře. A jakou roli v rozeznávání tváře hrají emoce?

To vše se dozvíte v našem kurzu. Nakoukneme pod pokličku fyziognomie, která se zabývá čtením struktur v obličeji a naučíme se tváře nejen rozeznávat, ale i to, jak tuto znalost využívat v komunikaci. To vše za pomoci našich typologických masek.

Jak kurz probíhá a co je jeho obsahem?
Kurz Čtení z obličeje je postaven na aktivitách, při kterých si získané znalosti ihned ověříte, uvědomíte a prohloubíte v praktické modelové situaci. Teoretické kapitoly jsou pojaty odlehčenou, zábavnou a lehce pochopitelnou formou. Klademe důraz na podněcování diskuze účastníků s odborným vedením lektora. Velká část kurzu je také věnována tréninku s typologickou maskou.

Jakou roli hrají typologické masky, které v našem kurzu využíváme?
Už jste slyšeli, že život je jedno velké divadlo a my jsem jen jeho herci, vžíváme se do rolí a procházíme dveřmi? Uvědomění si způsobu, kterým myslíte, umocňujeme praktickým a unikátním zážitkem, který vám zprostředkujeme pomocí našich typologických masek. Pod maskou jednoduše dosáhnete pocitu polarity osobnosti a snáze pochopíte rozdíly v myšlení různých osobností. Díky uvědomění formou vašeho vlastního prožitku získáte cenné informace o opačných pólech své osobnosti, či osobnosti druhých.
Změna, která se u Vás pod maskou bude odehrávat, je zaměřená na kvalitní a efektivní změnu „já“. Není čeho se bát. Změna vašeho „já“ bude pouze dočasná (na zkoušku) a navíc celá proběhne pod dohledem zkušeného lektora. Maska vám odkryje buď vaše pravé „já“ (například odhalením toho, co není pravé já), anebo vám prostě dá příležitost vyjádřit to, co vašim skutečným já není. Což vám dá svobodu ve vyjádření svých opravdových emocí.

Metodika:
• ukázky a nácvik
• sebereflexe
• sebezkušenostní techniky
• teoretické vstupy
•  interaktivní diskuse
• zpětná vazba

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>